Półki wiszące

Półka wisząca w Twoim domu

Marzeniem praktycznie każdego kto posiada mieszkanie na własność jest wyposażenie go dokładnie w oparciu o własne preferencje. Niestety nie jest to prosta kwestia ze względu na ogromną liczbę czynników, które w związku z tym należy wziąć pod uwagę. Jednym z nich jest np. dostępna przestrzeń, która często może być nieco ograniczona. Rozwiązaniem bywają więc półki wiszące, czyli rozwiązania nieco bardziej inteligentne umożliwiające zagospodarowania miejsca normalnie pozostającego poza możliwością wykorzystania. Półka wisząca to pewien standard i dostępna jest w szerokim spektrum wariantów. To zarazem ułatwia, jak i często utrudnia podjęcie konkretnej decyzji. Półka wisząca loft czy może półka na książki wisząca? Kiedy opłaca się kupić tanie półki wiszące? Dowiedz się tego i o wiele więcej, właśnie tutaj!

Półki na książki wiszące to doskonały przykład, że najprostsze rozwiązania bywają najlepsze. Dodatkowo jest to klasyczny sposób zagospodarowania przestrzeni, która normalnie zostałaby niewykorzystana. Czasami nawet tania półka wisząca potrafi ograniczyć w przestronnym mieszkaniu wrażenie zbyt dużej ilości wolnego miejsca. Zagospodarowanie ścian często dużo daje, jeśli te są po prostu z większą powierzchnią. Wszystko jednak zależy od indywidualnych kwestii związanych z Twoim lokum. Nie zmienia to jednak w żaden sposób faktu, że półki wiszące to świetna przestrzeń funkcjonalna i dekoracja, którą warto się zainteresować. W tej nieskomplikowanej konstrukcji kryje się masa możliwości i trzeba je wykorzystać w 100%! Przykładowo półka wisząca biała świetnie sprawdzi się w dużym domu, kiedy chcesz nadać mu jeszcze nieco więcej wrażenia przestronności. Natomiast w niewielkiej kawalerce umożliwi Ci ograniczenie wrażenia płynącego z ogólnej ciasnoty. Montaż półki wiszącej to tylko mit i wystarczy parę chwil, aby cieszyć się nową półka wisząca na książki. Nic nie musi być w tym aspekcie bardziej niż odrobinę skomplikowane. Szczególnie dotyczy to półek wiszących loft.

Półki wiszące i na co zwrócić przy nich szczególną uwagę?

Praktycznie każdy sporo zajmujący regał zastąpisz półkami wiszącymi. Tutaj jednak nie działa to odwrotnie, gdyż nie zawsze półki będą alternatywą dla regału. Wracamy do poprzedniej tezy, gdzie regał nie jest dobrym rozwiązaniem przy raczej ograniczonej liczbie miejsca. Wbrew pozorom niejednokrotnie lepiej będzie zastosować półki na książki wiszące chyba, że nie możesz w danym mieszkaniu wiercić w ścianach i jest to raczej zakazane. Stanowi to w zasadzie jedyne ograniczenie w związku z montażem klasycznej półki wiszącej. Każde rozwiązanie ma swoje zarówno zalety, jak i wady. Od Ciebie jednak zależy co będzie miało więcej jednych lub drugich. Jedno jest jednak pewne, że tania półka wisząca przeważnie okaże się zdecydowanie tańsza niż klasyczny regał. Przy tej zasadzie prawie nie ma wyjątków od reguły. Ma tego świadomość praktycznie każdy nawet domorosły dekorator!

Półki na książki wiszące w aspekcie praktycznym

Najpierw powinieneś dokładnie przemyśleć do czego będzie Ci służyła półka wisząca. Przykładowo jeśli tworzysz domową biblioteczkę, to przydatne będa półki na książki wiszące. Te jednak z pewnością nie sprawdzą się do umieszczenia na nich np. telewizora. Tutaj należy zaopatrzyć się w dedykowane rozwiązanie np.  półka wisząca biała bardziej pod RTV czy też półkę wiszącą loftową o odpowiednich parametrach. Ponadto zawsze różne dekoracje i pamiątki prezentują się fenomenalnie na takiej wiszącej półce. Jeśli zainstalujesz różne półki na ścianie to zyskasz znaczną przestrzeń, której po prostu możesz potrzebować. To zdecydowanie praktyczniejsze rozwiązanie niż regał. Wystarczy zamontować je i gotowe! Już dana powierzchnia mieszkania pod kątem miejsca do przechowywania znacznie się powiększa. Poza tym sama półka wisząca jest też sama w sobie pewną formą ozdoby. Jakie półki wiszące więc wybierać?

Zacznijmy od klasyki czyli więc półka na książki wisząca

Półka wisząca na książki to uniwersalny klasyk. Powstają często z płyty przez co są nieco tańsze. Dodatkowo jednak mogą być wykonane np. z metalu,  szkła. Tutaj jednak trzeba zastanowić się co będzie znajdować się na powierzchni takiej półki z książkami wiszącej, gdyż może ona posiadać pewne ograniczenia w postaci maksymalnego obciążenia. Oprócz tego w zależności od materiału taka np. biała półka wisząca także swoje waży więc niekoniecznie każda ściana wytrzyma dany ciężar. Weź pod uwagę przeznaczenie tego mebla, a następnie porównaj je z jego możliwościami. Najbardziej powszechne rozwiązanie to półki wiszące drewniane. Pozostają bardzo wielofunkcyjne i uniwersalne. Ponadto są one niezwykle wytrzymałe i doskonale się prezentują w prawie każdej stylistyce wnętrza. Taki produkt stanowi wyjątkowy akcent dekoracyjnym w mieszkaniu w stylu nowoczesnym. Oprócz tego jest też preferowana w lokum loftowym, vintage bądź po prostu rustykalnym.