Czy narożnik modułowy to dobry wybór?

Zakup mieszkania wiąże się z szerokim spektrum kolejnych zadań, które trzeba wypełnić. Wielu wydaje się, że jest to zwieńczenie własnego dorobku życia. W zasadzie jest to prawda, jednak to koniec zadań, które trzeba spełnić. W tym zakresie jednym z nich będzie zakup odpowiednich elementów wyposażenia sypialni, kuchni, łazienki i salonu. W tym aspekcie skupimy się w szczególności na tym ostatnim. Zakup poszczególnych mebli do salonu wbrew pozorom nie jest taki prosty. Trzeba kupić narożnik i tu pojawia się pierwsze pytanie. Modułowy? Może jednak inny? W tym aspekcie ten materiał przybliży Ci jakie są rodzaje, czym się różnią i kiedy warto wybrać konkretny typ. Czy warto zastąpić łóżko narożnikiem modułowym z funkcją spania? Kiedy tanie narożniki modułowe są rozwiązaniem nie tylko optymalnym, ale wręcz idealnym? Dowiedz się wszystkiego właśnie tutaj!

Narożnik modułowy w praktyce 

Narożniki nowoczesne modułowe wbrew pozorom to rozwiązanie niezwykle popularne. Wynika to z tego, że meble które znajdują szerokie zastosowanie w zarówno domach, jak i mieszkaniach prywatnych. Niejednokrotnie zastępują one łóżka, gdy narożniki modułowe wyposażone są po prostu w funkcję spania. W praktyce to właśnie taki aspekt sprawia, że możesz dzięki nim nie tylko przyjemnie spędzić swoje popołudnie z filiżanką kawy w ręku przed telewizorem, ale również wieczorami wygodnie wyłożyć się i wyspać. Narożniki modułowe mają wiele cech, które pozwalają w praktyce na bardzo uniwersalne zastosowanie. Mogą być składane w całe zestawy dopasowane bezpośrednio do potrzeb użytkownika. To właśnie dlatego pomimo stosunkowo wysokiej ceny, dostępne są na rynku w szerokim spektrum. Nie trzeba jednak od razu decydować się na najdroższy model. Niejednokrotnie wystarczające okazują się tanie narożniki modułowe, które poza samym designem oraz jakością obszycia, nie odstają w żaden sposób wytrzymałością od swoich droższych odpowiedników. Narożniki modułowe mogą występować w najróżniejszych konfiguracjach. To samo z kolei tyczy się ich zróżnicowania funkcjonalności. Przykładem będą wspomniane wcześniej narożniki modułowe z funkcją spania. 

Czym jest narożnik modułowy?

Narożniki modułowe to specyficzny rodzaj sof, które można dopasowywać bezpośrednio do własnych potrzeb. Wyróżniają się zawsze przy tym dodatkowy boczny szezlong, który wpływa na ich kształt zbliżony do U lub też literki L. Wszystko w tym aspekcie zależy od modelu, na który się zdecydujesz. Duży narożnik modułowy to marzenie praktycznie każdego, są one odpowiednio większe i niejednokrotnie mogą wypełniać większą część pomieszczenia bądź też w dużym stopniu stanowić po prostu jego centrum. Narożniki modułowe pomieszczą więc jednorazowo szerokie grono osób będących twoimi znajomymi lub też bliższą rodziną. To bardzo praktyczne rozwiązanie, które znajduje zastosowanie obecnie w wielu polskich domach. Trend jest ogromny i przemawia za nim funkcjonalność. Nie potrzebujesz bowiem łóżka w chwili, gdy zamówisz narożnik modułowy z funkcją spania. Duży narożnik modułowy nie spełni tej roli, gdyż będzie zbyt wąski dla więcej niż jednej osoby, jednak narożnik modułowy z funkcją spania to faktycznie mebel warty swojej ceny, które spełni więcej niż jedno zadanie. Rozwiązania typu 2w1 to zresztą cenny nabytek, w szczególności w przypadku mieszkań o mniejszym metrażu.

Tanie narożniki modułowe czy też jednak narożnik modułowy nowoczesny?

W tym aspekcie wybór zależy w zasadzie od Twojego budżetu. Wyróżnia się dwa główne podrodzaje: narożniki modułowe w kształcie litery U oraz litery L. Reszta różnic wynika z zastosowanych materiałów, a także obszycia, które będzie wpływać w większym lub mniejszym stopniu na cenę tego mebla. Częściej wybieranym wbrew pozorom jest jednak narożnik modułowy typu L, gdyż posiada po prostu bardziej ergonomiczny kształt, który nie wymaga siedzenia naprzeciwko siebie w liczniejszym gronie. Łatwiej wtedy np. oglądać telewizję, gdyż nikt sobie nie zasłania ekranu. Nawet tanie narożniki modułowe to idealne rozwiązanie w Twoim domu, gdyż jest to zakup na lata regularnego użytkowania bez większych obaw o szybsze zużycie konstrukcji. 

Czy narożnik modułowy nowoczesny to duży narożnik modułowy?

W tym aspekcie wielkość nie ma znaczenia a typ obszycia i design. Narożnik modułowy nowoczesny może być przykładowo pokryty zamszem lub pikowany. Natomiast duży narożnik modułowy to rozwiązanie wybierane z reguły z perspektywy większych salonów lub mniejszych mieszkań, kiedy jego zadaniem jest zastępowanie w prosty sposób łóżka. Duża różnorodność tych mebli sprawia, że znajdują one swoje miejsce w praktycznie każdej aranżacji. Tanie narożniki modułowe nie wyróżniają się designem. Nie oznacza to jednak, że będą odstawać od reszty projektu pomieszczenia. W tym aspekcie wszystko pozostaje po prostu uzależnione od Twoich indywidualnych preferencji. Zresztą sprawdź sam i przetestuj dowolny nowoczesny narożnik modułowy w praktyce!