Łóżka kontynentalne

Łóżka kontynentalne – zalety z perspektywy każdego mieszkania

Czy jesteś właśnie na etapie wyboru swoich wymarzonych mebli do mieszkania? Wspaniale! W takim wypadku należy Ci pogratulować własnego lokum. Z pewnością jednak napotkałeś już pierwszy problem, z którym boryka się większość osób. Mianowicie – wybór konkretnego rozwiązania wcale nie jest taki prosty. Zacznijmy jednak od sypialni. Łóżka kontynentalne są coraz bardziej popularne na rynku meblowym i cieszą się uznaniem wśród osób, które poszukują wygodnego oraz eleganckiego mebla do swojej sypialni. Na czym polega główna zaleta łóżka kontynentalne z pojemnikiem? Gdzie sprawdzi się szare łóżko kontynentalne? Dlaczego łóżko kontynentalne 160x200 to standard z perspektywy rozmiaru? W dzisiejszym artykule omówimy zalety łóżka kontynentalnego i dlaczego warto się na nie zdecydować. Więcej dowiesz się na ten temat, właśnie tutaj.

Łóżka kontynentalne z pojemnikiem i nie tylko – komfort to klucz

Pierwszą zaletą łóżek kontynentalnych jest ich wygoda. Składają się one z dwóch części: stelaża i materaca, co pozwala na uzyskanie doskonałej elastyczności i dopasowania do indywidualnych potrzeb. Dodatkowo, część górna łóżka jest zazwyczaj nieco miększa, bardziej plastyczna niż dolna, co zapewnia lepszą wygodę i relaks podczas snu. Ponadto warto wskazać na to, że dostępne są one w różnych rozmiarach przez co bez problemu dopasujesz wielkość do własnych potrzeb. Przykładowe gabaryty to:

  • łóżko kontynentalne 160x200,
  • łóżka kontynentalne 140x200,
  • łóżko kontynentalne 180x200.

Dlaczego łóżko kontynentalne 160x200 to pewien standard?

Jeśli szukasz rozmiaru, który idealnie sprawdzi się w przypadku co najmniej dwóch osób, łóżko kontynentalne 160x200 stanowi absolutne minimum. Mniejsze rozwiązania sprawią, że sen nie będzie tak relaksujący jak zawsze. Niestety łóżka kontynentalne 140x200 to raczej wybór dla jednej osoby, która lubi przewracać się w ograniczonym stopniu z boku na bok. Z kolei łóżka kontynentalne 160x200 to najmniejsze gabaryty, jakie powinieneś rozważać z perspektywy dwóch śpiących. Pozwoli to na wiele wygody. Natomiast największy komfort i wręcz luksus zapewni Ci tylko łóżko kontynentalne 180x200. Nie każdy jednak dysponuje odpowiednią ilością przestrzeni, aby zagospodarować ją pod tak duży mebel. Warto więc przemyśleć m.in. łóżka kontynentalne 140x200 z pojemnikiem i łóżka kontynentalne 160x200 z pojemnikiem, które pozwolą Ci jeszcze dodatkowo schować w swoim wnętrzu pościel lub kilka niepotrzebnych drobiazgów.

Łóżko kontynentalne 160x200 – klasyka i niepowtarzalny design

Kolejną zaletą łóżek kontynentalnych jest ich wygląd. Są one eleganckie i luksusowe, dzięki czemu idealnie wpisują się w styl sypialni. Przykładowo łóżko kontynentalne szare stanowi perfekcyjne zwieńczenie designu opartego o minimalizm czy nieco bardziej nowoczesne trendy. Niezależnie od tego, czy jest to industrialna, czy klasyczna aranżacja – łóżka kontynentalne 160x200 to po prostu zawsze detal, który przyciąga wzrok. Ponadto poszczególne modele dostępne są w wielu wariantach kolorystycznych i wzorach, dzięki czemu łatwo dopasować je do pozostałych elementów wystroju sypialni. Oprócz tego łóżka kontynentalne z pojemnikiem zapewniają jeszcze dodatkową korzyść w postaci miejsca na pewne drobiazgi.

Łóżko kontynentalne 160x200 czyli rozwiązanie na lata regularnego użytkowania

Kolejną zaletą łóżek kontynentalnych jest ich trwałość i jakość wykonania. Z reguły są one wykonane z wyższej klasy materiałów. Dobrze dobrane drewno lub metal sprawiają, że łóżko kontynentalne 160x200 to wytrzymały i odporne na uszkodzenia wybór. W dodatku, większość modeli jest wyposażona w dodatkowe funkcje, takie jak pojemniki na pościel czy regulacja twardości materaca. Wybierz więc jedynie odpowiedni wariant kolorystyczny np. łóżko kontynentalne szare i ciesz się perfekcyjnym meblem, który stanie się sercem Twojej sypialni. Jeśli Twoja sypialnia jest raczej mała, to nie musisz decydować się na rozmiar 160x200. Łóżka kontynentalne 140x200 są wystarczające, jeśli nie są wykorzystywane w aspekcie łoża dla pary małżonków.

Łóżka kontynentalne z pojemnikiem – 2w1 warte uwagi

Jeśli zależy Ci na jak najbardziej optymalnym zagospodarowaniu dostępnej przestrzeni, to łóżka kontynentalne 160x200 z pojemnikiem i łóżka kontynentalne 140x200 z pojemnikiem. W zasadzie nie ma nic lepszego niż meble, które poza miejscem do spania oferują coś więcej. Łóżko kontynentalne 180x200 to prawdziwy luksus, jeśli chodzi o wieczorny odpoczynek. Dwie osoby mogą się na jego powierzchni wyspać i przewracać z boku na bok. Natomiast łóżka kontynentalne 160x200 z pojemnikiem zapewniają jeszcze dodatkową przestrzeń, w której schowasz pościel, ubrania czy też niepotrzebne przedmioty, które niekoniecznie muszą pozostawać w zasięgu wzroku. Łóżka kontynentalne 140x200 z pojemnikiem to z kolei rozsądny wybór do mniejszego mieszkania, który spełni oczekiwania jednej osoby.